Android 6 Marshmallow byl v lednu jen na 1,2 % zařízení

Androidu 6 Marshmallow byl představen již před více jak čtyřmi měsíci, ale cestu do statistik si hledá opravdu těžko. Situaci by mohla změnit mobilní konference MWC v Barceloně, kde mají být představeny nové vlajkové modely s posledním operačním systémem.

Pořiďte si Google Nexus 5X v jednom z 17 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 875 Kč. Porovnat obchody.

To, že bude časem docházet k fragmentaci nejoblíbenějšího a nejrozšířenějšího operačního systému, dnes již pro všemožná zařízení, nám muselo být jasné. Velkou zásluhu na tom mají čínští výrobci a další výrobci, kteří své modely již dál neaktualizují, takže se zasekly na nějaké starší verzi. Aktualizace 95 % modelů nemá na starosti Google, ale musí ji provést výrobce, kteří systém doplní o svou grafickou nadstavbu. Jedinou výmkou je v současnosti řada Nexus, tedy aktuálně Nexus 5X a Nexus 6P.

statistika verzí Android

Android 6 Marshmallow je aktuálně na 1,2 % zařízení, starší 4.4 KitKat je se 35,5 % stále nepřekonanou jedničkou. Počet zařízení s verzí systému 4.4 KitKat však klesl na úkor verzí 5.0 a 5.1 Lollipop, které si polepšily na 34, 1 %, takže verze 5 Lollipop je druhá. V tabulce najdeme i dnes již legendární verzi Gingerbread 2.3, která byla představena 6. prosince 2010. Zajímavé je i to, že tato stařičká verze je na tom lépe než aktuální. Verze Froyo b grafu není, protože pohání už jen 0,2 % android zařízení.

Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 17 českých obchodů za cenu od 6 875 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Android 6 Marshmallow byl v lednu jen na 1,2 % zařízení

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -
Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 17 českých obchodů za cenu od 6 875 Kč. Zobrazit nabídky >>