Android Lollipop v květnu konečně narostl, na úkor KitKatu

Android Lolilop během prvního týdne v květnu konečně výrazně narostl. Připsat to můžeme především aktualizacím a prodejům současných vlajkových modelů. Z původních 4,3 % vzrostl podíl na současných 9,7% a to pouze za týden.

Pořiďte si Google Nexus 5 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 3 490 Kč. Porovnat obchody.

Po uvedení nové verze Androidu 5.0 Lolilop, to nevypadalo na nějaký zvláští úspěch. Výrobcům se moc nechtělo na tuto verzi aktualizovat své především vlajkové zařízení. Ale s příchodem delšího období od představení a uvedením nových vlajkových modelů se situace začíná pomalu obracet k lepšímu. Podíl nové verze OS vzrostl za týden o více jak 5% na současných 9,7%. To je z celkového počtu zařízení s Androidem celkem slušné procento. Velký počet zařízení bohužel nedisponuje dostatečným hardwerem.

jednotlivé zastoupení verzí Android

Nasbíraná data, ze kterých výzkum pochází, byla nasbírána behem sedmi dnů do 4. května 2015. Starší verze Jelly Bean a KitKat stále využívá většina zařízení, dohromady konkrétně 79% zařízení s tímto OS. Google nepočítá s nejstaršími verzemi 2.1 a nižšími. Ty nedisponují Google Play, podle kterého měření přobíhá, ale těchto zařízení prý není víc jak 1%.

Zaujal vás Google Nexus 5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 3 490 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Android Lollipop v květnu konečně narostl, na úkor KitKatu

  • Pepik -

    No konečně :D

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -
Zaujal vás Google Nexus 5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 3 490 Kč. Zobrazit nabídky >>