Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Android M přináší multitasking, lepší správu oprávnění a další

Andoid M byl představen na nedávné konferenci Google I/O 2015 v San Franciscu. Nová finální verze operačního systému má být uvolněna ještě letos, zatím je dostupná jen ve verzi pro vývojáře a pro referenční telefony Nexus 5, 6, 7 a 10.

Jednou z nejočekávanějších akcí tohoto roku byla v posledníách dnech proběhlá Google I/O, která se konala stejně jako každý rok v San Franciscu a trvala tři dny. Konference byla zaměřena primárně na vývojáře, ale jako vždy jsem se dočkali i představení všemožných novinek. Jednou z nich byla i očekávaná nová verze Androidu. Ta nese označení Android M.  Prozatím se spekuluje jaký cukrovinky nový Android ponese. Mezi kandydáty patří Milkshake, Moon Pie, nebo Milky Way, M&M's. Kanditátů je samozřejmě více, ale tyto možnosti jsou podle všech nejvíce reálné. Třeba nás Google překvapí.

Android 6 Muffin

Podívejme se tedy na novinky v novém Androidu. Jednou z nejzajímavějších inovací je prodloužení výdrže baterie. To je vítanou změnou, protože v současnosti vydrží telefony třeba jen jeden den. S androidem M má telefon vydržet až dvojnásobek, což je až idealistická představa. Další novinkou je upravování práv aplikacím. Jednoduše budete moci aplikaci nějakou činnost zakázat. Novinek je samozřejmě více. V budoucnu plánujeme jednotlivé inovace více rozebrat, představit Vám je a prozkoumat.

Názory k novince Android M přináší multitasking, lepší správu oprávnění a další

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -