Android Marshmallow si znovu výrazněji polepšil

V dubnu měla poslední verze Androidu 6 Marshmallow ještě 4,6 % a nyní v květnu si polepšila na 7,5 %. Může se zdát, že nejde o zas tak výrazný posun, ale musíme si uvědomit, o jaký počet zařízení se jedná. Navíc už to byla jediná rostoucí verze.

Pořiďte si Google Nexus 5X v jednom z 17 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 875 Kč. Porovnat obchody.

Nejpoužívanější Android je v současnosti verze 5.0 a 5.1 Lollipop. Tato verze se ale v posledním měsíci, sice o málo, ale také propadla. Konkrétně obě verze 5.0 a 5.1 z 35,8 % na 35,6 %. Druhou verzí je stále 4.4 KitKat, ta se propadla z 33.4 % na 32,5 %. Propadla se i starší verze Jelly Bean, z 21,3 % se dostala na 20,1 %. Stařičká verze Ice Cream Sandwich se propadla z 2,2 % na dvě celé procenta.

statistika Android verzí za květen

 Ještě v grafu můžeme najít Gingerbread, který klesl z 2,6 na 2,2 % a poslední Android Froyo se drží na vlásku s pouhými 0,1 %. Čísla pochází přímo od Google, který je sbírá ze všech zařízení s Androidem, které se připojují k oficiálnímu obchodu Google Play. Musíme tedy ještě dodat, že se nejedná úplně o všechny zařízení, ale stále se jedná o významný počet zařízení.

Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 17 českých obchodů za cenu od 6 875 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Android Marshmallow si znovu výrazněji polepšil

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -
Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 17 českých obchodů za cenu od 6 875 Kč. Zobrazit nabídky >>