Android N vyšel v testovacím sestavení pro Nexus 5X, 6, 6P, 9 a Player

Aktuální podíl poslední verze Androidu 6 Marshmallow zatím není ani na 2 procentech, ale Google již plánuje další verzi, tentokrát Android N. A právě pro tuto verzi Google uvolnil tzv. „Developer Preview“ a to ještě před představením na Google I/O.

Zatím není jasné, zda nová verze ponese číslovku 7. Zatím se spíše spekuluje o desetiném povýšení verze 6. Hlavním důvodem by mělo být zatím stále velmi malé rozšíření zatím aktuální verze 6.0 Marshmallow. Nicméně Google zatím vydal testovací sestavení pro vývojáře (tzv. „Developer Preview“) a to pro Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus 9 LTE, Nexus Player a Pixel C. 

Vyhledávací gigant také nastínil, jak bude probíhat další vývoj. Včera uvolněné sestavení je označováno jako „alfa verze.“ Až do třetího čtvrtletí pak budou průběžně (přibližně každý měsíc) uvolňovány inkrementální OTA aktualizace. V dubnu a květnu bychom se měli dočkat první a druhé beta verze, po které bude v průběhu léta následovat finální API a oficiální SDK. Finální verze by měla spatřit světlo světa ve třetím čtvrtletí.

 

Nové sestavení si můžete stáhnout na následujících odkazech:

Názory k novince Android N vyšel v testovacím sestavení pro Nexus 5X, 6, 6P, 9 a Player

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -