Chrome nás na pozadí začne upozorňovat na fyzické adresy

Možná jste si již všimli, že mobilní Chrome již nějakou dobu nabízí své notifikace na pozadí. Nemusíte mít například nainstalovanou mobilní aplikaci pro Facebook, ale na novou notifikaci Vás upozorní přímo prohlížeč Chrome. Funkci musíte mít ale povolenou.

Pořiďte si Google Nexus 5X v jednom z 17 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 875 Kč. Porovnat obchody.

Tuto funkci již určitě pár lidí zaregistrovalo, ale Google jí chce posunout na zcela novou úrověň. Představte si, že půjdete okolo nějakého krámu, nebo lékárny a vyskočí Vám upozornění (notifikace) na to, abyste koupili to a to. Technologie spočívá ve vysílání krátkých signálů, většinou přes Bluuetooth. Telefon pak zareaguje až narazí na bluetooth krabičku (beacon), která je například v danné obchodě.

V této oblasti již dnes funguje spousta výrobců beaconů a hlavně spusta protokolů. Cílem Googlu je tuto oblast sjednotit a nabídnout jednotný standard. Google také chce, abyste k těmto notifikacím již nepotřebovali nic jiného. Pomocí notifikací by mohly proudit i různé reklamy a podobně. Byla by to menší "evoluce", samozřejmě je třeba brát ohled na starší generace.

Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 17 českých obchodů za cenu od 6 875 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Chrome nás na pozadí začne upozorňovat na fyzické adresy

  • Majkl -

    Trocha správného pravopisu by nezaškodila. Díky.

  • Jiří -

    Omlouvám se, zkusím na to dát pozor.

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -
Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 17 českých obchodů za cenu od 6 875 Kč. Zobrazit nabídky >>