Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Co je nového v Androidu 4.4 KitKat?

Konečně byl představen Google Nexus 5 a s ním na trh přichází i Android 4.4 KitKat. V tomto článku Vám přinášíme kompletní seznam novinek, který Android 4.4 má. Musíme říci, že se nám nové funkce velice líbí, pojďte se podívat i Vy.

Android 4.4 KitKat ve zkratce

Pokud máme v rychlosti shrnout novinky v operačním systému Android 4.4 KitKat, dalo by se to napsat nějak takto: čistý design, vylepšený výkon a mnoho nových funkcí. My jsme se ale chtěli více rozepsat, proto Vám v tomto článku přinášíme kompletní seznam změn a novinek.

Bezdotykové hlasové vyhledávání

Pokud jste na úvodní obrazovce, či v Google Now, stačí vyslovit jen "OK Google" a spustí se hlasové vyhledávání. Nemusíte na nic klikat, Nexus 5 prostě naslouchá v pozadí. Tato funkce jde samozřejmě deaktivovat, určitě se najdou tací, kteří se budou bát, že Google zasahuje do soukromí a uchovává zvuková data.

Voice search Android 4.4 KitKat

Obrázky alba na pozadí zamykací obrazovky

Android 4.4 KitKat konečně přináší podporu zobrazení obrázků alba právě přehrávané písničky, pokud jste na zamykací obrazovce. Samozřejmě je zde i ovládací panel, kterým lze přeskočit na další či předchozí písničku. Je zde také tlačítko pro pauzu přehrávání.

Obsah na celou obrazovku

Velice zajímavou novinkou Androidu 4.4 KitKat je podpora režimu celé obrazovky. Sledujete někdy filmy, hrajete hry, nebo třeba jen čtete knihy v elektronické podobě? Určitě jste si všimli otravného navigačního menu s tlačítky Zpět, Domů a Spuštěné aplikace. Tento proužek byl ve starším Androidu vždy přítomný a zabíral na displeji místo. S Androidem 4.4 KitKat můžete konečně využívat celý displej Vašeho mobilního telefonu.

Rychlejší multitasking

Android 4.4 je perfketně optimalizovaný. Reaguje rychleji na Vaše dotyky, umí lépe spravovat paměť RAM - vše se projeví na plynulosti spuštěných aplikací a při přepínaní mezi nimi. Už žádné záseky při přepínání jednotlivých aplikací na pozadí.

Chytrá organizace kontaktů

V novém telefonním seznamu se na vrchních pozicích nacházejí osoby, se kterými komunikujete nejvíce. To vám dost urychlí vytáčení Vašich nejbližších. Lidé nejvíce volají jen pár nejbližším osobám, které díky novému telefonnímu seznamu budou na první příčkách k dispozici. Ušetří to čas a usnadní ovládání.

Automatické hledání neznámých čísel

Pokud Vám bude volat neznámé číslo, které nemáte uložené, Android 4.4 KitKat automaticky vyhledá, komu dané číslo patří. Samozřejmě pomocí internetu a databází firem. Toto je funkce, kterou ocení mnoho lidí po celém světě.

SMS v Hangouts

Nově je spojena aplikace Hangouts s aplikací pro posílání SMS zpráv. Veškeré zprávy se nově načítají do jedné konverzace s danou osobou. Také je možno rychle nasdílet Vaši aktuální polohu či poslat animovaný GIF.

Emoji smajlíci všude možně

Konečně je podpora smajlíků integrována napříč celým operačním systémem. Můžete je tedy vkládat do SMS, Hangouts konverzací i do emailů. Smajlíky má každý rád a říká se, že jeden smajlík dokáže ušetřit mnoho slov.

Názory k novince Co je nového v Androidu 4.4 KitKat?

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -