Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Co vše přinese Android 6 Marshmallow

Oficiální vydání Androidu 6 Marshmallow se blíží a proto pro Vás máme přichystaný přehled nových funkcí a vylepšení, na které se můžete v nejnovějším systému těšit. Ikdyž to tak nevypadá, není toho zase tak málo.

Oprávnění jednotlivým aplikací

V novém Androidu budete moci korigovat oprávnění jednotlivých aplikací. Telefon se Vás například zeptá, jestli mu dovolíte v určité aplikaci používat kameru, číst kontakty, nebo zaznamenávat zvuk. Tuto funkci už nalezneme například v uživatelské ROM Cyanogenmod a je skvělé, že bude vše integrováno přímo do systému.

Sledování a správa paměti

Android 6 přinese možnost zobrazit, kolik operační paměti zabírají jednotlivé aplikace. Dále bude možno zjistit, jak často se aplikace spouští na pozadí. Samozřejmě toto vše bylo možné vysledovat pomocí externích aplikací, nyní už bude podpora přímo v čistém Androidu.

Podpora snímání otisku prstů (fingerprint)

Dříve šlo fingerprint využít pouze k odemčení zamknuté obrazovky. Nově můžete otiskem prstu například potvrdit platbu v Google Play. Integrace proběhne napříč celým systémem, což je parádní. Pro práci s otiskem prstů budete samozřejmě potřebovat telefon, který disponuje snímačem. Někteří by si mohli myslet, že se otisk prstu bude skenovat skrze display, ale to je samozřejmě holý nesmysl.

Automatické zálohování

Každá nainstalovaná aplikace v telefonu zabírá určité množství dat. Tato data se budou automaticky zálohovat na Google Drive do speciální složky. Pro každou aplikaci bude vyčleněno 25 MB zdarma, což je podle nás dostačující například na uložené pozice z her a na nastavení aplikací. Pokud tedy změníte telefon, aplikace a hry se obnoví do stavu, v jakém byly na starém telefonu. Parádní novinka, nemyslíte?

Vylepšení výdrže telefonu

Tento bod je na seznamu změn snad v každém novém Androidu. Tentokrát bude telefon sledovat Vaši aktivitu a v případě delší nečinnosti se systém přepne do extra úsporného režimu, kdy budou omezeny například datové přenosy na pozadí a další.

Toto jsou ty největší změny v novém Androidu 6. Po vzhledové stránce by mělo zůstat vše stejné a nebo velice podobné Androidu 5.

Názory k novince Co vše přinese Android 6 Marshmallow

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -