Další Nexus vyrobí nejspíš čínský Huawei

Podle posledních informací vyrobí další mobilní telefon, spadající do referenční řady Google Nexus, čínský výrobce Huawei. Ten prokázal své kvality svými modely P7 a G7, kterým se celosvětově daří.

Nedávno se začali šířit informace, že příští, již sedmý mobilní Nexus, vyrobí některý z čínských výrobců. Volba by tedy mohla připadnout na Xiaomi, Lenovo nebo Huawei. Ti už mají své zkušenosti s výrobou kvalitních zařízení a s jejich prodejem hlavně na rozvojových trzích. Právě na rozvojové trhy se chce Google dostat. Pomocomi mu v tom má právě poslední jmenovaný výrobce - čínský Huawei. Ten by se měl stát dalším výrobcem zařízení Nexus. Jen pro připomenutí, v minulosti se Google spojil s výrobci jako HTC, Samsung, LG, Motorola a Asus.

Huaweu Nexus

Informaci přinesl analytik zabývající se činským trhem s mobilními telefony. Ten uvedl, ře Huawei pracuje na novém zařízení, které by se mělo zařadit do rodiny Nexus. Další Nexus by měl nabídnout o něco menší displej, než LG u současného Nexusu 6. Displej by měl mít 5,7″ a QHD (2 560 x 1 440 px) rozlišení. O výkon by se měl postarat čip Qualcomm Snapdragon 810. Nového Nexusu bychom se měli dočkat ve 3. kvartálu tohoto roku.

Kterému výrobci by jste dali přednost vy? Podělit se námi o Váš nozor můžete v komentářích pod článkem.

Názory k novince Další Nexus vyrobí nejspíš čínský Huawei

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -