Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Dalvik vs. ART - které běhové prostředí je rychlejší a o kolik?

Dnes se podíváme na porovnání rychlostí běhového prostředí ART a Dalvik na Nexusu 5. V Androidu 4.4 si totiž můžete ve vývojářských možnostech zvolit, které prostředí chcete používat. Také si popíšeme rozdíl mezi ART a Dalvik.

Na následujícím videu můžete vidět porovnání běhového prostředí Dalvik s prostředím ART. Je velice zajímavé sledovat, jak výrazného nárůstu výkonu můžete s ART dosáhnout. Na druhou stranu v některých aplikacích je zrychlení téměř zanedbatelné. Najdou se i případy, kdy je starší Dalvik dokonce rychlejší, než novější ART. A jaký je vlastně rozdíl mezi Dalvik a ART? Odpověď na Vás čeká pod tímto videem.

Rozdíl mezi Dalvik a ART

Běhové prostředí Dalvik používá JIT (Just In Time) kompilátor. To znamená, že po otevření aplikace je binární kód překládán pomocí procesoru do strojového kódu. Tento kód je následně spuštěn.

Oproti tomu ART využívá AOT kompilátor (Ahead Of Time). Aplikace či hry jsou tedy přeloženy z binárního kódu na strojový kód už při instalaci. Při spuštění se aplikace rovnou spouští a neprobíhá zdlouhavý převod. Nevýhodou je, že aplikace nainstalované v prostředí ART zabírají více místa.

Porovnání využití paměti jednotlivých prostředí je vidět na konci videa. Obecně se dá říci, že s Dalvikem ušetříte proti ART přibližně 20% paměti.

Názory k novince Dalvik vs. ART - které běhové prostředí je rychlejší a o kolik?

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -