Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Galaxy Gear a Nexus 5 spolu dokáží fungovat

Po vydání chytrých hodinek Samsung Galaxy Gear bylo jasné, že podporovaná zařízení budou pouze od firmy Samsung. Pokud ale vlastníte Google Nexus 5 a chtěli byste hodinky spárovat s tímto telefonem, rozhodně čtěte dále. Na jednom zahraničním webu se totiž objevil zajímavý návod.

Jeden ze členů XDA developers fóra přišel na způsob, jak propojit Galaxy Gears a Nexus 5 za pomocí instalace pár aplikací. Funguje téměř vše až na S Health a S Voice (což je asi jasné). Po spárování se vše chová tak, jako kdyby jste měli podporovaný telefon od Samsungu. Momentálně podporuje Galaxy Gear jen Samsung Galaxy S4, Note 3 a pár dalších. Zatím není odzkoušeno, jestli tato metoda funguje i na ostatních zařízeních, Nexus 5 je ale potvrzen. Nexus 7 funguje také, ale pouze s hodinkami po továrním nastavení.

Nexus 5 and Galaxy Gears

A jak že chytré hodinky s Nexusem propojit? Nejprve je potřeba nainstalovat Galaxy Manager a poté pár APK souborů. Podrobný návod krok za krokem a instalační soubory ke stažení naleznete na webu SmartWatchFans. Doufáme, že se Vám povede. O výsledku se můžete podělit níže v komentářích.

Pokud si říkáte, že se jedná o zcela zbytečnou věc, máte možná pravdu. Znáte snad někoho, kdo by vlastnil pouze Galaxy Gear bez podporovaného mobilního telefonu od Samsungu? Tento návod se tedy dá považovat za tip pro opravdové nadšence.

 

Názory k novince Galaxy Gear a Nexus 5 spolu dokáží fungovat

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -