Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým

Letos představené Nexusy neponesou označení Nexus. Tedy alespoň podle portálu Android Central. Není zatím jasné, jak by se měly nové zařízení od HTC jmenovat. Spolu s novými zařízeními by měl být uvolněn i Android Nougat 7.1.

Pořiďte si Google Nexus 5X v jednom z 19 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 750 Kč. Porovnat obchody.

Zařízení od HTC, která zatím nesou kódová označení Marlin a Sailfish, by nemuseli nést i označení Nexus. Google prozatím pro většinu svých hardwarových zařízení používal právě toto označení. Každý rok bylo představeno minimálně jedno zařízení od nějakého výrobce, společně s nejnovější verzí systému Android. Nyní se spekuluje o novém označení "G", které doplní logo Google. Dokonce se spekuluje o tom, že letošní zařízení neponesou standartní verzi systému, ale speciálně upravenou. Bohužel se zatím neví, čeho by se měly změny týkat.

Rodina zařízení Google Nexus

S představením nových zařízení by mělo dojít i k uvolnění Androidu 7.1. STalo by see tak krátce po uvedení základní verze Androidu 7. Ten byl vydán nestandartně už 22. srpna pro poslední Nexusy. Společně s uvedením Androidu 7 Google přislíbil i častější aktualizace, které by měly řešit jen opravu chyb a řešit údržbu. Spekulace nastartovalo vlákno na Redditu, kde jeden uživatel zvěřejnil screenshot, na kterém je statistika jedné jeho aplikace. Na snímku můžeme najít Androidu 7.1, který by se měl nacházet na 115 zařízeních. Další zajímavostí jsou i čtyři instalace na Androidu O.

Aktuální instalace na zařízeních v srpnu 2016 

Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 19 českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -
Android 7.0 už má oficiální název. Která zařízení se ho dočkají? -
Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 19 českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky >>