Google chce přijít s bezdotykovým ovládáním smartphonů

Dotykové ovládání Googlu už nestačí. Ikdyž jsou dotykové displeje dnes standardem, před pár lety tomu tak nebylo. Google ale pracuje už na další futuristické technologii, ovládání nejen smartphonů bezdotykově, například pomocí gest.

Pořiďte si Google Nexus 5X v jednom z 17 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 875 Kč. Porovnat obchody.

Nový projekt nese název "Soli". Google na tomto projektu pracuje již řadu měsíců. Celý koncept pracuje na principu vysílání radarových vln. Díky tomu dokáže speciální čip rozeznat i drobný pohyb ruky, která se přitom nemusí ničeho dotýkat. Úkol vývojového týmu je nyní najít uplatnění v praxi. Současné telefony a tablety pracují pouze se dvěma typy doteků: tahy a poklepání. V poslední době se k tomu přidává ještě technologie, která rozezná sílu dotyku. Ale projekt Soli nabídne zcela nový druh ovládání.

project Soli

Současným úkolem je vytvořit nový znakový jazyk. Takový jazyk musí být srozumitelný jak pro snímače, tak intuitivní všem uživatelům. Potenciál projektu je obrovský, uplatnění by mohl najít třeba v herním průmyslu, kde by se mohl rozšířit na skenování celého těla. Google k tomu ale dodává: "Project Soli je zatím pouze ve fázi testování." Dočkáme se tedy něčeho takové a případně kdy?

Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 17 českých obchodů za cenu od 6 875 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Google chce přijít s bezdotykovým ovládáním smartphonů

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -
Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 17 českých obchodů za cenu od 6 875 Kč. Zobrazit nabídky >>