Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Google chystá velké změny pro Android, chce se zbavit soudních sporů

Psal se rok 2010 a společnost Oracle koupila společnost Sun Microsystems, která stála za vývojem programovacího jazyka Java. Tím odstartovali vleklé patentové soudní spory, které se začali týkat Androidu. Google zřejmě právě proto chystá velikou změnu.

Pořiďte si Google Nexus 5X v jednom z 19 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 750 Kč. Porovnat obchody.

Android je postaven a šířen jako open source a soudní spory jsou velkým a vleklým problémem. Google chce pravděpodobně díky tomu opustit jazyk Java ME a chce ho nahradit OpenJDK. Za vývojem OpenJDK také stojí Oracle, takže se to může zdát jako skok z bláta do louže. Ale OpenJDK je open source pod licencí GNU GPL. Tím by měly odpadnout právě soudní patentové spory.

Android evil

Vývoj tohoto programovacího jazyka začal už v roce 2007. Ještě předtím, než se stal právě Oracle vlastníkem Sun Microsystems. Teď se spekuluje o tom, že změna se dotkne již příštího Android N. Nejdůležitější ovšem je, aby si uživatelé této změny hned nevšimli. Google již delší dobu spolupracuje na vývoji OpenJDK.

Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 19 českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Google chystá velké změny pro Android, chce se zbavit soudních sporů

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -
Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 19 českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky >>