Google dokázal na Androidu vydělat "jen" 22 miliard dolarů

Google se musel poprvé pochlubit se statistikou ohledně svého operačního systému Android. Oracle se s Googlem soudí kvůli použití API Java v operačním systému Android. Z procesu vzešla i informace, že Google prozatím na svém Androidu vydělal 22 miliard dolarů.

Pořiďte si Google Nexus 5X v jednom z 17 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 875 Kč. Porovnat obchody.

Žaloba byla společností Oracle podána již v roce 2010. Pokud společnost Oracle vyhraje tak si bude moct nárokovat část výdělku. Právě proto nám byl odhalen dosavadní výdělěk Google. Dosavadní výdělek podle společnosti Oracle činil 22 miliard dolarů. Výdělek to není zas tak veliký, když vezmeme v potaz, že Android je celosvětově nejrozšířenější mobilní platfmormou.

Plačící Android

Obrat je samozřejmě větší, činil 31 miliard dolarů (přibližně 750 miliard korun). Google samozřejmě svůj operační systém nabízí jako open-source a vydělává hlavně přes reklamní systém a díky prodeji obsahu přes svůj obchod Play. Oracle také vyčíslil, kolik Google platí Applu, aby byl nastaven jako výchozí vyhledávač na jablečném systému. V roce 2014 se mělo jednat až o jednu miliardu dolarů.

Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 17 českých obchodů za cenu od 6 875 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Google dokázal na Androidu vydělat "jen" 22 miliard dolarů

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -
Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 17 českých obchodů za cenu od 6 875 Kč. Zobrazit nabídky >>