Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Google nám řekl, proč nemají nové Nexusy bezdrátové nabíjení

Tým, který stojí za novými Nexusy 5X a 6P se s námi podělil o to, proč nová generace, na rozdíl od té předchozí, nepodporuje bezdrátové nabíjení. Předchozí Nexus 6 totiž bezdrátové nabíjení podporoval.

Pořiďte si Google Nexus 5X v jednom z 19 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 750 Kč. Porovnat obchody.

Na Ask me Anything na Redditu v poslední době proběhla zajímavá diskuze s týmem, který stojí v Google za novými Nexusy. Diskuze se týkala toho, proč poslední generace zarízení Nexus, narozdíl od té předchozí, nepodporuje technologii pro bezdrátové nabíjení. My Vám nabízíme konkrétní znění odpovědi:

„Děkujeme, že jste fanoušek Nexus zařízení. Přidali jsme bezdrátové nabíjení do Nexus 4, protože nabíjení skrze microUSB byla otrava (jakou stranou tam nabíječ vložit?). Letošní Nexusy obsahují USB Type-C konektor, který je oboustraný, takže odpadlo přemýšlení o tom, jak vložit nabíječ do konektoru. Navíc je nabíjení ultrarychlé. Z 1 % na na 100 % se Nexus 6P dobije za zhruba 97 minut, navíc prvních 47 % je nabíjení zrychlené. Bezdrátové nabíjení by přidalo na tloušťce zařízení. Jednoduchost zapojení + rychlé nabíjení + optimalizace tloušťky zařízení, proto jsme se rozhodli pro USB Type-C namísto bezdrátového nabíjení.“

Google Nexus 5X a Google Nexus 6O

Odpověď dává smysl, a proto ho fanoušci určitě oželí. Navíc nemůžeme tvrdit to, že příští generace zas bezdrátové nabíjení nedotane. Jak jste na tom vy?

Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 19 českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Google nám řekl, proč nemají nové Nexusy bezdrátové nabíjení

  • Tomáš B. -

    Už se těším, ale chci si koupit verzi 6P, tu tady zatím nikdo nenabízí.

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -
Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 19 českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky >>