Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Google Nexus 5 konečně oficiálně představen

Google si s námi dlouho hrál a napínal nás. Nyní jsme se konečně dočkali. Google s LG dnes oficiálně představili novou generaci svého referenčního zařízení Nexus. Jedná se již o pátou generaci tohoto zařízení s čistou verzí nového operačního systému Android 4.4 KitKat.

Již druhým měsícem jsme vám přinášeli aktuální zprávy a spekulace okolo nového Nexusu 5. A že jich rozhodně nebylo málo! Dnes už je všem spekulacím konec. Google s LG oficiálně představili nový smartphone Google Nexus 5 s novou verzí operačního systému Android 4.4 KitKat.

Google Nexus 5

Google Nexus 5 je technicky opravdu špičkové zařízení, které zaujme především svoji nízkou cenou díky odlišné politice Google, který chce vydělávat především na prodeji obsahu z Google Play. 

Základní parametry telefonu:

 • Displej: 4,95" s rozlišením 1920×1080 pixelů, Corning® Gorilla® Glass 3
 • Fotoaparáty: 8 MP s optickou stabilizací obrazu, přední 1,3 MP pro videohovory
 • Hmotnost: 130 g
 • Rozměry: 69.17 x 137.84 x 8.59 mm
 • OS: Android 4.4, KitKat
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon™ 800, 2.3GHz
 • Akumulátor: 2300 mAh s bezdrátovým nabíjením
 • Podpora sítí: Wi-Fi, NFC (Android Beam) / Bluetooth 4.0
 • Uložiště: 16 GB / 32 GB
 • Operační paměť RAM: 2 GB
 • Porty: microUSB, SlimPort, 3.5mm stereo audio jack, Dual microphones

Kompletní specifikace si můžete prohlédnout na této stránce.

Velkou chloubou by měl být fotoaparát, který je vybaven optickou stabilizací obrazu, LED bleskem a měl by zvládat pořizovat kvalitní fotografie i při zhoršených světelných podmínkách. Je známo, že Google se na fotografie v poslední době velmi zaměřuje. Další předností Nexusu by měla být grafika, kterou zajišťuje Adreno 330. Díky tomu neude mít Nexus 5 problém i s náročnějšími aplikacemi.

Velkou novinkou má být funkce tichého naslouchání. Jedná se o to, že když řeknete nějakou vámi nadefinovanou frázi, tak jí telefon automaticky rozpozná a provedený příslušný úkon aniž by jste museli telefon ručně aktivovat. Zatím není známo, zda-li bude tato funkce dostupná i pro český jazyk.

Google Nexus 5

Jak už tomu bývá, tak s představením nové generace Nexusu přichází i nová verze operačního systému Android. Nejinak tomu není ani v případě Nexusu 5. Ten v sobě skrývá novou čistou verzi OS Androidu 4.4 KitKat. Ten v sobě skrývá mnoho novinek, ze kterých budete určitě potěšeni. 

Google Nexus 5 bude dostupný ve dvou barevných variantách a to v černé a bílé. Obě varianty budou dostupné v 16 GB nebo 32 GB provedení. Přičemž 16 GB varinatu si pořídíte již za 349 USD a 32 GB variantu za 399 USD. České ceny a oficiální dostupnost v ČR zatím známy nejsou Lze ale předpokládat mírné navýšení koncových cen, kvůli absenci přímého prodeje zařízení skrz Google Play.

Pokud uvažujete o koupi nového Nexusu 5, tak vás možná potěší, že při koupi nového zařízení obdržíte od Google 100 GB v jeho cloudovém uložišti Google Drive na 2 roky zcela zdarma.

Názory k novince Google Nexus 5 konečně oficiálně představen

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -