Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Google Nexus 5 pravděpodobně už zítra

Zítra bude oficiálně představen Google Nexus 5 s operačním systémem Android 4.4 KitKat. V dnešní novince si shrneme vše, co o tomto mobilním telefonu doposud víme. Nebude chybět ani video, na kterém je vidět údajný prototyp ještě se starším systémem s názvem Key Lime Pie.

Co o Nexusu 5 víme

Nový Google Nexus 5 má být představen už zítra 15.října. Na tento datum mnoho fanoušků této řady netrpělive čeká. Na světlo světa má být uveden i nový operační systém Android 4.4 KitKat, který nabídne jak grafické, tak i funkční změny. Malou ochutnávku můžete vidět na videu níže.

Parametry tohoto telefonu vypadají velice slibně. Ve zkratce bude mít Nexus 5 čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 s taktem jádra 2,3 GHz a grafickou jednotku Adreno 330. K tomu 2 GB operační paměti RAM. Konečně jsme se také dočkali vetší kapacity uživatelské paměti. Údajně totiž budeme moci zakoupit i variantu se 32 GB úložného prostoru. K tomu všemu ještě Full HD display s úhlopříčkou 4,95 palců. Fotoaparát bude mít optickou stabilizaci a rozlišení 8 mpix. Více se dočtete v sekci parametry.

Video s Nexusem 5

Toto video se objevilo na internetu už včera. Je na něm vidět prototyp tohoto mobilního telefonu. Jak si můžete všimnout, grafické prostředí je opravdu pozměněno. Zaujala nás mřížka aplikací v menu, která nově nabízí pouze 4 ikonky vedle sebe. Na výšku se ikonek vešlo 6, tedy o jednu ikonku více, než máme u Nexuse 4.

Dále je v nastavení vidět název Androidu Key Lime Pie. To je způsobeno pravděpodobně tím, že se jedná o starší prototyp s ještě neoficiálním softwarem (YouTube aplikace je také zastaralá). Nový Android 4.4 má mít název KitKat. V nabídce je také položka Payments - neboli platby. Nexus 5 tedy bude podporovat platby pomocí NFC čipu.

Názory k novince Google Nexus 5 pravděpodobně už zítra

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -