Google plánuje v programu Nexus i nadále pokračovat

V poslední době se čím dál více objevovali spekulace, že Google plánuje ukončit program referenčních zařízení Nexus a to hlavně kvůli programu Android One. Dave Burke, jeden ze zaměstnanců Google, nyní tyto spekulace popřel a označil ukončení programu Nexus za nesmysl.

Pořiďte si Google Nexus 5 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 3 490 Kč. Porovnat obchody.

Podle vyjádření Dave Burke, které najdete níže, program Nexus rozhodně nekončí a bude i nadále pokračovat. Program Nexus prý souvisí přímo s operačním systémem Android, je pro něj prý přímo vyvíjen a proto by nedávalo smysl program ukončovat. Poslední modely programu Nexus zaznamenávají veliký úspěch a těší se velké popularitě i mezi běžnými uživately.

Lidé jsou prostě nadšení koncepty a zapomínají proč věci děláme… Stále investujeme do řady Nexus. … Lidé komentovali dění okolo Nexů protože existuje něco dalšího (Android One – pozn.autora) a myslí si že to znamená konec řady Nexus. To je totálně špatný závěr… Při naší práci existují dva typy výstupů. „Stavíme“ Nexus zařízení a sestavujeme open source kód. Neexistuje možnost jak vytvořit open source kód bez telefonu, tabletu či jiného zařízení (pro) které sestavujete. Musíte žít a dýchat kódem který vyvíjíte.
Nemůžete stvořit platformu v abstraktní formě, musíte „postavit“ zařízení (případně více zařízení). Takže si nemyslím že někdy budeme bez Nexu (trochu volněji přeloženo – pozn.autora). A potom, myslím si že Nexus je zajímavý v tom že vyjadřuje naši představu o tom jak by měl Android běžet. Je to vyjádření, v některých ohledech také téměř vyjádření čistoty. Nevidím důvod proč bychom se kdy od Nexu měli odvracet, nedávalo by to smysl.

— Dave Burke - Google

Zdroj vyjádření: droidik.cz

Zaujal vás Google Nexus 5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 3 490 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Google plánuje v programu Nexus i nadále pokračovat

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -
Zaujal vás Google Nexus 5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 3 490 Kč. Zobrazit nabídky >>