Google představil nový Android N

Google již tradičně na své konferenci Google I/O představil novou verzi Androidu, která zatím nese označení Android N. Změn se tentokrát událo nejvíc pod kapotou. Můžeme se těšit na to, že systém bude rychlejší, šetrnější na baterii a příjemnější na používání.

Pořiďte si Google Nexus 5X v jednom z 17 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 875 Kč. Porovnat obchody.

Google zatím nemá celý název nového Androidu, který bude opět nést jméno nějaké pochutiny a bude začínat na písmeno N. Proto všem umožnil zasílat návrhy, ze kterých vybere. Poslat návrh můžete i Vy na stránce : https://www.android.com/versions/name-n/.

Hlavní novinkou nové verze je nasazení nového grafického rozhranní API Vulkan, které přinese nárůst grafického výkonu napřič systémem. Kromě navýšení grafického výkonu nová verze přinese i vylepšení výkonu obecně, vylepšení funkčnosti a plynulosti systému. Některé benchmarky udávají zlepšení výkonu o 30 až 600 %, oproti verzi Marshmallow. 

Google Android N

Za reč určitě stojí i vyšší bezpečnost, které bude dosaženo například šifrováním na bázi souboru. Do teď se šifroval celý systém jako celek. Nově také budou aktualizace systému probíhat na pozadí. Novinek je samozřejmě ještě víc, patří mezi ně například podpora VR s názvem Daydream, přidání nových jazyků, úpravy v nabídce nastavení a další menší vylepšení. Nové sedmé verze se opět dočkáme už na podzim letošního roku s nouvou řadou telefonů Nexus.

Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 17 českých obchodů za cenu od 6 875 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Google představil nový Android N

  • Stage -

    No to jsem zvědav, že by změna uvnitř systemu byla až tak razantní? :-)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -
Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 17 českých obchodů za cenu od 6 875 Kč. Zobrazit nabídky >>