Google se domluvil s operátory na rozšíření RSC

Google zakoupil v loňském roce společnost Jibe Mobile, poté se začalo spekulovat o tom, jak chce Google technologii této společnosti rozšířit, nebo co má vůbec v plánu. Google se dohodl se 47 operátory ze 34 zemí po celém světě.

Google se v minulém roce rozhodl rozdělit svou aplakaci Hangout pro instant messenger a SMS pro svůj operační systém Android. A už to s RSC vypadalo bledě, ale Google záhy na to oznámil spolupráci se světovými operátory a organizací GSMA. Spolupráce se má týkat nahrazení klasických SMS, právě technologií RSC. Díky této nové technlogii by se měla komunikace více přiblížit iMessageru na iOS, Facebook Messengeru a dalším chatovacím aplikacím.

Google

RSC, nebo-li Rich Communications Services, umožní například zasílání obrázků s větším rozlišením, větších souborů obecně, nebo vytváření komunikačních skupin. Google k tomu má ideální pozici díky svému operačnímu systému Android. Ale to samo o sobě nestačí, Google k této revoluci potřebuje i světové operátory, kteří začnpu tuto technologii šířit. Stojíme na začátku nové revoluce?

Názory k novince Google se domluvil s operátory na rozšíření RSC

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -