Google se inspiroval u úspěšného Applu. Chce převzít kontrolu nad Nexusy

Kdo by nevěděl, jakým úspěchům se těší Apple se svými iPhony. Vědom si toho je dobře i samotný Google a nyní chce změnit svou referenční řadu Nexus. Do teď platilo, že každý Nexus vždy vyrobil jiný výrobce. Proto byl každý Nexus jiný.

Tomu by měl být konec. Google chce převzít otěže nad svou referenční řadou Nexus. V minulosti Google spolupracoval na výrobě Nexusů s výrobci HTC (Nexus One), Symsung (Nexus S, Galaxy Nexus), LG (Nexus 4, Nexus 5, Nexus 5X), Motorola (Nexus 6) a Huawei (Nexus 6P). Co se týče tabletů, tak tam zase s výrobci Asus (Nexus 7 2012, Nexus 7 2013), HTC (Nexus 9) a Samsung (Nexus 10). Každý výrobce zvoli trochu jinou strategii a každé zařízení tudíž bylo jiné. Podle informací The Information to chce Google změnit a převzít kontrolu i nad hardwarovou částí.

Google Nexus

Podle citované zprávy to naznačil Sundar Pichai, šéf Googlu. Google se bude údajně incpirovat konkurenčním Apple a jeho velmi úspěšným iPhonem. Google tak chce získat větší podíl na trhu high-endových smartphonů. V tomto segmentu je dnes dominantní spíše Apple. Google má zkušenost již s výrobou produktů značky Pixel (Chromebook Pixel a  tablet Pixel C), kde má na starosti hardwarovou i softwarovou část. 

Názory k novince Google se inspiroval u úspěšného Applu. Chce převzít kontrolu nad Nexusy

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -