Google začne nabízet i chytré kontaktní čočky

Google je především softwarovou společností, přesto během posledních pár let se začíná objevovat i kvalitní hardware. Za zmínku stojí například chytré brýle Google Glass. Nyní by se k nim mohli připojit i nově patentované chytré kontaktní čočky.

Pro Google vyrábí 95 % hardwaru externí společnosti. Za zmíňku určitě stojí řada chytrých telefonů Nexus, kde právě aktuální Nexus vyrobí každý rok jiná společnost. Od minulého roku hned dva Nexusy. Další kapitolou jsou chromebooky, které pro Google vyrábí také externí společnosti, on do nich jen osazuje svůj OS Chrome. Zatím jediný chropmebook od Google byl Pixel. Ještě musíme zmíňit projekt chytrých brýlý Google Glass, který ale bohužel nevišel.

chytré kontaktní čočky od Google

Google si mimo to i aktuálně patentoval chytré kontaktní čočky. Ty budou fungovat na podobném principu jako Google Glass. Zatím se spekuluje o potřebném chirurgickém zákroku, protože je potřeba baterie a anténa by měla být zabudována přímo v oční bulvě. Ale právě potřeba podstoupit chirurgický zákrok může být velikou překážkou. Takže je velmi složité predikovat úspěch, či neúspěch. Nicméně něco podobného chystá i Sony.

Názory k novince Google začne nabízet i chytré kontaktní čočky

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -