Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Google zaútočí se svým Brilo na vaši domácnost

Google na své konferenci pro vývojáře Google I/O 2015 představil svůj nový operační systém pro domácnost, který by měl nést označení Google Brilo a měl by vycházet z velmi populárního Androidu. Naleznete ho třeba v ledničce, pračce, nebo termostatu.

Google tento projekt označuje jako "Internet of Things". Tento název se pomalu stává populární a výrobců, kteří představují své přístroje a nábytek také přibývá. Google tak potvrdil svou snahu propojit všechny spotřebiče v domácnosti do jednoho ekosystému. Právě proto byl představen odlehčený a velmi nenáročný operační systém Brilo. Můžeme se tedy těšit na chytré dveře, ledničky, termostaty, zvonky a podobně?

Google Brilo

Jak už jsme Vám říkali, tak Brilo má vycházet z opračního systému Android a je jasné, že bude podporovet bezdrátové sítě jako Wi-Fi, nebo Bluetooth Low Energye. Jednotlivé přístroje mezi sebou budou moci snadno komunikovat. Jazykem pro komunikaci by měl být také představený WEAVE. Google toho pro zatím víc neřekl, jen to, že bychom se zařízení s novým systém měli dočkat ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Názory k novince Google zaútočí se svým Brilo na vaši domácnost

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -