Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda

Google má aktuálně dva plnohodnotné operační systémy. Jedním je celosvětově nejrozšířenější operační systém hlavně pro mobilní zařízení, kterým je Android. Ale vedle toho vyvíjí i systém Chrome OS, který vychází z jeho velmi populárního prohlížeče Chrome.

Pořiďte si Google Nexus 5X v jednom z 19 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 750 Kč. Porovnat obchody.

V posledních letech sme byli svědky přibližování obou systémů. Úplnou novinkou je třeba to, že na Chrome OS lze spouštět většinu aplikací z Androidu. Původně se zdálo, že Google se tím snaží dostat hromadu aplikací ze svého populárního systému pro mobilní zařízení na nepříliš rozšířený Chrome OS. Nyní se ovšem ukázalo, že za tím může stát něco jiného. Vypadá to, že se Google rozhodl oba systémy spojit pod jeden, který ponese náze Andromeda. K představení systému by mohlo dojít už 4. října 2016.

Google Andromeda OS

Web AndroidPolice nám prozradil, že o tom má už nějakou dobu různé drobné informace. Nový systém prozatím nese kódové označení Andromeda, ale je možné, že se název do představení ještě změní. Systém by měl být postavený na Androidu, do kterého bude integrovaný i Chrome OS. Novinka by neměla být určena pouze pro mobilní zařízení, ale měla by cílit snad na všechnu elektroniku. Vůbec prvním zařízením, které tento systém ponese by mělo být konvertibilní zařízení Pixel 3. Jste zvědaví, co si na nás Google opravdu chystá?

Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 19 českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -
Android 7.0 už má oficiální název. Která zařízení se ho dočkají? -
Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 19 českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky >>