Motorola vyrobí Nexus 5 ještě tento rok

Již delší dobu se spekuluje o tom, že nový Nexus 5 vyrobí společnost LG, která pro Google vyrobila i jeho předchůdce Nexus 4 a že se bude jednat pouze o vylepšeného mladšího bratra. Teď se ovšem ukazuje, že nový Nexus vyrobí Googlem vlastněná Motorola, která nedávno představila svůj nový špičkový model Moto X.

Pořiďte si Google Nexus 5 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 3 490 Kč. Porovnat obchody.

Podle příspěvku na Google+, jehož autorem je Taylor Wimberli, nejnovější Nexus 5 nevyrobí jihokorejský výrobce LG, tak jak se dlouhou dobu spekulovalo, ale Googlem před rokem pohlcená Motorola. Ta právě prochází významnou restrukturalizací díky níž se stáhla z většiny světových trhů do domovských Spojených států. Tam nedávno představila svůj nový špičkový model Moto X, který je určen pouze pro Spojené státy a s nímž má vysoké ambice.

To, že nový Nexus vyrobí Motorola je po akvizici celkem logický a očekávaný krok. Google se tak nemusí spoléhat na externí dodavatele a může vést vše pod svojí taktovkou. Navíc by to mohlo pomoct i jeho Motorole, které se stále nedaří dostat z červených čísel. Výroba nového Nexusu spolu s modelem Moto X by jí mohla pomoci.

Taylor Wimberli se také zmiňuje o tom, že se tohoto modelu dočkáme již na konci tohoto roku, konkrétně se zmiňuje o posledním čtvrtletí. V tomto období se také očekává představení nové majoritní verze androidu označované jako Key Lime Pie, proto se předpokládá, že právě nový Nexus bude prvním zařízením, které se bude s tímto systémem prodávat, tak jako tomu bylo u předchozích zařízení.

Prozatím nezbývá než čekat na to, co si pro nás Google připraví a doufat, že případný Nexus od Motoroly se setká s lepším marketingem a dostupností než jeho předchůdce od LG.

Zaujal vás Google Nexus 5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 3 490 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Motorola vyrobí Nexus 5 ještě tento rok

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -
Zaujal vás Google Nexus 5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 3 490 Kč. Zobrazit nabídky >>