Návod k instalaci Androidu L na Nexus 5

Google na své konferenci Google I/O opět představil novou verzi svého operačního systému, který tentokrát nese označení Android L. Nová verze sebou přináší celou řadu novinek a vylepšení, tou asi nejzásadnější a nejviditelnější změnou je přepracované uživatelské rozhraní. Pokud si chcete nový systém na svém Nexusu 5 vyzkoušet již dnes, máme pro vás návod.

Pořiďte si Google Nexus 5 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 3 490 Kč. Porovnat obchody.

Pokud se vám nechce čekat na oficiální aktualizace Nexusu 5 na Android L, která dorazí až za několik měsíců, tak pro vás máme návod, díky kterému můžete Android L zprovoznit na svém zařízení již dnes.

Před instalací prosím vemte na vědomí, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a nikdo nenese zoodpovědnost za případné problémy a škody způsobené instalací nového Androidu. Proto si tento krok dobře promyslete a své data dobře zálohujte, instalací o všechna data příjdete.

Android L

Návod na instalaci Android L na Nexus 5 a Nexus 7

 1. Stáhněte si aktualizační balíček pro vaše zařízení:
  hammerhead-lpv79-preview-ac1d8a8e.tgz
  také si stáhněte program ADB (Android Debug Bridge) z adresy:
  https://mega.co.nz/#!SEhFXbzL!Xy4PrX_NKFnAZvPaggQL-1Vw1PESzRCyqXiPrMlvWVM
  a vše rozbalte.
 2. Nyní na vašem Nexusu 5 aktivujte režim pro vývojáře. Přejděte do „Nastavení“ a následně do „Informace o telefonu“ a sedmkrát poklepejte na „Číslo sestavení“, mělo by se vám objevit oznámení o tom, že jste vývojář. Nyní se vraťte zpět do „Nastavení“ a otevřete novou položku „Pro vývojáře“ a ativujte „Ladění USB“.
 3. Nyní připojte vaše zařízení k počítači pomocí USB a v počítači zkontrolujte ve správci zařízení, že vidíte položku Android. Pokud ne, aktualizujte vaše USB ovladače, můžete je stáhnout zde:
  http://developer.android.com/sdk/win-usb.html
 4. Nyní se přesuntě do složky android-sdk-windows\platform-tools, ve složce podržte klávesu "Shift" a klikněte do složky pravým tlačítkem myši a v následné nabídce vyberte „Zde otevřít příkazové okno“.
 5. Do příkazového řádku zadejte příkaz adb reboot bootloader. V novém prostředí uvidíte zeleného robota, na této stránce ve spodní části ověřte, zda-li máte aktivovaný „bootloader“, pokud ano, můžete pokračovat. Pokud ne, zadejte příkaz fastboot oem unlock, poté pomocí kláves pro hlasitost najeďte na potvrzení a stiskněte vypínací tlačítko, nyní máte bootloader aktivní.
 6. Nyní musíte překopírovat instalační soubory ze složky hammerhead-lpv79 do složky android-sdk-windows\platform-tools a do příkazového řádku napište příkaz flash-all a potvrďte.
 7. Nyní musíte vyčkat několik minut, než proběhne instalace a veškerá nastavení. Zařízení by se mělo samo restartovat a spustit do již nového systému Android L.

​Zdroj návodu: svetaplikaci.tyden.cz

Zaujal vás Google Nexus 5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 3 490 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Návod k instalaci Androidu L na Nexus 5

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -
Zaujal vás Google Nexus 5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 3 490 Kč. Zobrazit nabídky >>