Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Nexus 5 v ČR v prodeji již dnes

Teprve včera nám Google konečně představil nový Nexus 5. A již dnes výrobce Nexusu, společnost LG, na své dnešní tiskové konferenci oznámila podrobnosti ohledně zařízení, jeho začátku prodeje v České republice a hlavně o ceně. Ta přesahuje až 11 tisíc.

Včera jsme vás informovali o představení nového Nexusu 5, který představil Google ve spolupráci s LG. A právě LG se bude starat o distribuci v zemích, kde není dostupný prodej zařízení skrze Google Play.

Nejdříve se nevědělo, kdy se začne s prodejem na našem trhu a za kolik bude možné si nový Nexus pořídit. Právě dnes české zastoupení společnosti LG oficiálně představilo Nexus 5 pro český trh. začít prodávat by se měl již dnes a to v černém i bílém provedení.

Cenovka tohoto zařízení nijak zvlášť nepotěší. Cena je stanovena na 11 499,-Kč za 16 GB variantu. Cena je tedy opět výrazně vyšší, než v zahraničí, kde si lze nový Nexus 5 pořídit z Google Play. Důvod je jasný, tam kde je možnost si zařízení koupit skrze Google Play, tak tam se na samotném prodeji moc nevydělá, ale Google vydělá především na prodeji obsahu. Jelikož se u nás stále zařízení neprodávají, tak se o distribuci stará LG, která na prodeji musí něco vydělat.

Snad se již i my brzo dočkáme zcela plnohodnotného obchodu Google Play, včetně zařízení. Určitě by se potom novému Nexusu u nás dařilo mnohem lépe. Přesto je však nutné zdůraznit, že Nexus 5 patří mezi špičkové modely a i za cenu 11,5 tisíce je to stále velmi lukrativné kousek.

Chystáte se, nebo uvažujete o koupi nového Nuxusu?

Názory k novince Nexus 5 v ČR v prodeji již dnes

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -