Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Nexus 5 z USA neumí Evropské LTE

Určitě víte, že se dá Nexus 5 zakoupit v zahraničí za nižší cenu, než v České Republice. Nejvýhodnější je samozřejmě nakupovat v USA, kde za 16 GB variantu dáte jen 349 dolarů, což je v přepočtu přibližně 6980 Kč. 32 GB varianta stojí 399 dolarů - tedy 7980 Kč. Pokud se tedy rozhodnete pro dovoz z USA, ušetříte. Má to ale jeden háček, kterým je podpora LTE.

Na trhu se totiž pohybují 2 varianty Nexusu 5. Vzhledově ani výbavou se neliší. Rozdíl nalezneme ale v čipu, který obstarává připojení LTE (4G). První varianta Nexusu 5 označená kódem D820 je určena pro Severní a Jižní Ameriku. Její LTE čip umí pracovat pouze s americkým pásmem, které se od toho evropského liší.

Nexus 5 LTE

Nexus 5 D821 je určen pro trh v Evropě, Asii a Africe. LTE čip nebude mít problém s připojením u nás ani v jiných evropských zemích. Co z toho plyne? Pokud chcete ušetřit pár korun a pořídíte si Nexuse 5 v zahraničí, rozhodně dávejte pozor na trh, pro který je telefon určen.

Pokud už se rozhodnete tento mobilní telefon kupovat z dovozu, doporučujeme si zkontrolovat o který typ se jedná. Nexus 5 zakoupený v Evropě bude určitě D821 a nebude s LTE problém. Rozhodně to ale není pravidlo a krátká kontrola rozhodně ušetří mnoho případných komplikací.

Názory k novince Nexus 5 z USA neumí Evropské LTE

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -