Nový Android M bude představen na Google I/O 2015

Teprve nedávno došlo k uvolnění nové verze operačního systému Android 5 Lollipop. Výrobci na něj začali aktualizovat své vlajkové lodě a aktualizační vlna není rozhodně u konce. Google už nám poskytl první střípky informací, podle kterých by nám letos na konferenci Google I/O měla být představena další nová verze.

Včera večer Google zveřejnil program své vývojářské konference Google I/O 2015 a zřejmě mu uniklo překvapení, ve formě představení další nové verze operačního systému Android. Přitom současná verze Androidu, která nese označení Android 5 Lolipop, byla uvolněna teprve nedávno a většina výrobců teprve začala aktualizovat své vlajkové modely a některé pořád čekají, až se na ně dostane. Nové verze se samozřejmě nejdříve dostalo referenčním zařízení Nexus. Konkrétně Nexus 4, 5, 6, 7, 10 a Nexusu Playeru. Dále se nové verze dočkaly také zařízení z Google Play Device.

verze Google Android

V pozvánce na „Android for Work Update“, která se koná ihned v samotném úvodu konference, se totiž objevil právě název nové verze. Ta s největší prvděpodobností ponese označení Android M. Písmenko M skrývá název nějaké další cukrovinky. O jakou, ale můžeme zatím hádat. Nejvíce skloňovanými názvy jsou Android Macron a Android Muffin.

Co myslíte vy? Jaká verze by se Vám nejvíce zamlouvala?

Názory k novince Nový Android M bude představen na Google I/O 2015

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -