Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Nový Android M vám prodlouží výdrž údajně až 2,7krát

Googlu se podařil opravdu mistrovský kousek. Podle všeho dokázal se svým novým operačním systém Android M, prodloužit oficiálně výdrž zařízení až na dvojnásobek, v praxi dokonce až na 2,7 násobek. Je to díky nové funkci zvané Doze (v překladu „zdřímnutí“).

Nová funkce Doze dokáže totiž rozpoznat, kdy se zařízením nic neděláte, třeba v noci a vypnout všechny nepotřebné funkce. Například různé senzory, sloučit vlákna do jednoho, nebo vypnout třeba automatickou synchronizeci, která není v tomto stavu za potřebí. Je to trochu šarlatánská funkce, ale vypadá jako zcela fungující.

Android M battery

U různých zařízení je prodloužení výdrže baterie různé. Například u Nexus 9 je podle oficiálního měření google výdrž dvakrát větší, zatímco u Nexusu 5 podle německého Computer Base až 2,7krát vyšší. Je to velice vítaná funkce, protože absolutní špička vydrží na jedno nabití, při běžném denním využívání pouze jeden den. Ještě by to chtělo přijít na způsob navýšení kapacity baterií, nebo snížit spotřebu při aktivním využívání.

Názory k novince Nový Android M vám prodlouží výdrž údajně až 2,7krát

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -