Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Nový Nexus 5 bude představen již 14.října

Google již příští měsíc, konkrétně 14. října, představí nový chytrý telefon Nexus 5. Ten bude následníkem úspěšného Nexusu 4. Současně s tím Google představí novou verzi Androidu, která se nakonec nebude jmenovat Key Lime Pie, ale ponese název oblíbené čokoládové sušenky KitKat.

Nový Nexus 5 již dlouhou dobu doprovázejí spekulace. Asi nejvíce se ještě nedávno spekulovalo o výrobci, nakonec jím bude společnost LG. Nový Nexus 5 by měl vycházet ze špičkového modelu LG Optimus G2, ale bude mu přidáno ještě něco navíc. Nedávno jsme vám také přinesli přibližné specifikace a ukázali Nexus 5 na fotografiích. Nyní vám přináší neoficiální datum představení.

Podle zahraničního serveru AusDroid by k představení mělo dojít již za necelý měsíc 14. října 2013. AusDroid sice hovoří o představení nové verze Androidu KitKat, ale jak bývá zvykem, tak Google novou verzi představuje vždy na novém zařízení Nexus. Tentokrát by tomu nemělo být jinak, napovídá tomu i fakt, že představení Nexusu 5 se očekává na podzim. Dokonce by mělo být vše připraveno pro jeho uvedení na trh.

Současně s představením Nexusu 5 se očekává i nová generace tabletu Nexus 10. Nyní se čeká na to, až Google rozešlě pozvánky na tuto akci, které by měli prozradit více.

Jste zvědavý na nový Nexus a novou verzi Androidu?

Názory k novince Nový Nexus 5 bude představen již 14.října

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -