Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Před 5 dny Android oslavil narozeniny

Přesně před 5 dny operační systém Android, oslavil již 8. narozeniny. Tento operační systém, který můžeme najít nejen ve smartphonech a tabletech, ale i v nositelné elektronice, televizích, nebo autech, je tu s námi už takovou dobu. Je důvod slavit?

Pořiďte si Google Nexus 5X v jednom z 17 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 750 Kč. Porovnat obchody.

Psal se den 5. listopad roku 2007 a tzv. „Open Handset Alliance“ oznámila dnes všudypřítomný operační systém Android. Do této skupiny patřily firmy Google, Sony, HTC, Samsung, Sprint, T-Mobile, Qualcomm a Texas Instruments. První zařízení s tímto operačním systémem přišlo o rok později, v podobě T-mobile G1, nebo-li HTC Dream. Android za tu dobu přišel ve verzích 1.5 (Cupcake), 1.6 (Donut), 2.0/2.1 (Eclair), 2.2 (Froyo), 2.3/2.4 (Gingerbread), 3 (Honeycomb), 4 (Ice Cream Sandwich), 4.1/4.2/4.3 (Jelly Bean), 4.4 (KitKat), 5 (Lollipop), až po dnešní 6 (Marshmallow).

Android happy birthday 8

Dnes jsou v Obchodě Play tisíce aplikací zdarma a plno dalšího zajímavého obsahu. Celkově Android dosahuje až na 1,5 miliardy všemožných zařízení. Dnes pod vedením Hiroshiho Lockheimera se Android poohlíží po nových možnostech uplatnění a jeho potencionál je opravdu obrovský. My se tedy připojujeme ke všem po celém světě a přejeme Androidu všechno nejlěpší!

Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 17 českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Před 5 dny Android oslavil narozeniny

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -
Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 17 českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky >>