Přijde nový Android N bez seznamu aplikací?

Podle určitých informací to vypadá, že Android přijde o svůj typický výpis všech aplikací. Nejdřív se spekulovalo jen o tom, zda-li bude výpis aplikací zase vodorovný, nebo zůstane svislý. Teď to vypadá, že Android o seznam aplikací ve své nové verzi přijde úplně.

Zástupce aplikací bychom mohli najít přímo na ploše, po vzoru třeba konkurančního Applu a jeho iOS. Podobnou implementaci již obsahují nadstavby od čínských výrobců Huawei, Xiaomi nebo Meizu. Informaci získal a zveřejnil web Android Authority. Získal jí ze dvou zdrojů, kteří současně vyvíjenou verzi testují. Takže tuto informaci můžeme považovat za ověřenou. Otázkou zůstává, zda-li Google neimplementuje tzv. „App drawer“ zpět v pozdějších verzí. Nvá verze Androidu bude představena již za pár měsíců na Google I/O 2016. 

typický android App drawer

Seznam aplikací prošel proměnou již v Androidu 6.0 Marshmallow, kde se změnila orientace z vodorovné na svislou polohu. Tato varianta se ale ukázala jako lepší volba. Objevuje se i hodně názorů, že se operační systém Android stále více podobá konkurenčnímu iOS. Pravdou ale zůstává i fakt, že si spousta uživatelů pořizuje port systému MIUI, který podobnou implementaci nabízí. Čemu byste dali přednost vy?

Názory k novince Přijde nový Android N bez seznamu aplikací?

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -