Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Projekt Svelte jako Androidu 4.4 KitKat

S novou verzí operačního systému Android 4.4 KitKat byl představen i nový projekt Svelte. Jedná se o následovníka projektu Butter, který byl představen v Androidu 4.1 a měl výrazně zrychlit běh systému. Za oběma projekty stojí Dave Burke, který nyní projekt Svetlu detailně popsal.

S příchodem Androidu 4.1 Jelly Bean byl představen i projekt Butter. Ten měl zrychlit běch operačního systému Android a v mnoha případech se tomu tak i opravdu stalo. Na mnoha zařízeních došlo k zrychlení a k lepší plynulosti a stabilitě. Ovšem nevýhodou tohoto projektu bylo to, že nový operační systém byl ještě více hardwerově náročnější. Tudíž zrychlení nemuselo být na všech zařízeních patrné.

S příchodem nového Androidu 4.4 KitKat přišla i zpráva, že by tato verze měla běžet i na slabších zařízeních s operační pamětí 512 MB. To by měl mít na svědomí nový projekt zvaný Svelte. Za oběma projekty stojí Dave Burke, který nyní popsal, jak projekt probíhal.

Evoluce operačního systému Android

Cílem bylo to, aby nová verze Androidu běžela i na slabších zařízení. Tetsovacím zařízením se stal Nexus 4, ale pouze se dvěma zapnutými jádry a 512 MB RAM. Postupně byli různé části systému optimalizovány. S tím souviselo i mnoho aktualizací samotných aplikací od Google.

Výsledkem je systém, který by mohl běžet i na velmi starých zařízení, jako například Nexus S. Nelze ovšem předpokládat, že by se starší zařízení aktualizace dočkali. Výrobci po čase své zařízení prostě přestanou aktualizovat přesto, že by nové verze systému hardwerově zvládli.

Názory k novince Projekt Svelte jako Androidu 4.4 KitKat

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -