Společnosti ARM a TSMC chtějí vyrobit už 7 nm čip

Přední společnosti ARM a TSMC pro výrobu čipů se dohodly a spojili své síly pro výrobu prvního komerčního procesoru o nepředstavitelné velikosti 7 nm. Už loni v létě se 7 nm procesorem přišla společnost IBM, ale ten nebyl určen pro komerční využití.

Společnosti Intel a IBM spolu soutěžili o výrobu 7 nm čipu, tuto pomyslnou soutěž vyhrálo loni v létě IBM. Tento čip nebyl samozřejmě využitelný pro komečně prodávané přístroje. To teď chtějí změnit společnosti ARM a TSMC, které proto spojily své síly. V případech ostatních společností se mluví o letech 2018, 2019 a 2020. Ale právě to chtějí změnit výše zmíněné společnosti. Tato spolupráce nám už přinesla 19 nm čipy a předpokládá se, že v příštím roce i 10 nm čipy.

IBM 7 nm čip

IBM loni k výrobě použilo tzv. EUV litografii (Extreme Ultraviolet Litography), která pracuje s vlnovou délkou 13,5 nm, ale právě tato technologie brání hromadné výrobě, proto s ní TSCM nemá zrovna dobré vztahy. Zajímavé je hlavně to, že se nedávno tvrdilo, že 10 nm je hranice, pod kterou nelze jít. Jak to ale vypadá, tak on to přeci snad nějak půjde. Uvidíme.

Názory k novince Společnosti ARM a TSMC chtějí vyrobit už 7 nm čip

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -