Ve světe již najdeme přes 1,4 miliardy zařízení s Androidem

Na světe je již více jak 1,4 miliardy "aktivních" zařízení s operačním systémem Android. V nedávné době se s námi o toto číslo podělil samotný Google. Navíc se Google a Microsoft dohodli na ukončení patentových sporů a na spolupráci.

Pořiďte si Google Nexus 6 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 11 150 Kč. Porovnat obchody.

Android pokořil další veliký milník. Na světě již najdeme přes 1,4 miliardy zařízení, která jsou podle Google aktivní. Google se s námi nepodělil, jak k tomuto číslu dospěl. Třeba v červnu 2014 Google ohlásil dosažení první miliardy aktivních zařízení. Samotný Obchod Google Play zaznamenal v posledních 30 dnech jednu miliardu aktivních uživatelů. Je třeba říci, že né všechny zařízení využívají obchod Google Play, jelikož je Android open-source a výrobci si jej můžou upravit a dosadit jinný obchod s aplikacemi.

Android statistika

Třeba v Indii a Vietnamu se počet uživatelů zdvojnásobil, oproti jednomu jedinému roku. A Android One slaví úspěch v Turecku. Android ve 2. čtvrtletí tohoto roku dosáhl na neuvěřitelných 82 %. Další novinkou je i to, že Microsoft a Google se po dlouhých pěti letech rozhodli ukončit všechny patentové spory a dohodli se na spolupráci v několika oblastech. 

Zaujal vás Google Nexus 6? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 11 150 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Ve světe již najdeme přes 1,4 miliardy zařízení s Androidem

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -
Zaujal vás Google Nexus 6? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 11 150 Kč. Zobrazit nabídky >>