Ve světe již najdeme přes 1,4 miliardy zařízení s Androidem

Na světe je již více jak 1,4 miliardy "aktivních" zařízení s operačním systémem Android. V nedávné době se s námi o toto číslo podělil samotný Google. Navíc se Google a Microsoft dohodli na ukončení patentových sporů a na spolupráci.

Android pokořil další veliký milník. Na světě již najdeme přes 1,4 miliardy zařízení, která jsou podle Google aktivní. Google se s námi nepodělil, jak k tomuto číslu dospěl. Třeba v červnu 2014 Google ohlásil dosažení první miliardy aktivních zařízení. Samotný Obchod Google Play zaznamenal v posledních 30 dnech jednu miliardu aktivních uživatelů. Je třeba říci, že né všechny zařízení využívají obchod Google Play, jelikož je Android open-source a výrobci si jej můžou upravit a dosadit jinný obchod s aplikacemi.

Android statistika

Třeba v Indii a Vietnamu se počet uživatelů zdvojnásobil, oproti jednomu jedinému roku. A Android One slaví úspěch v Turecku. Android ve 2. čtvrtletí tohoto roku dosáhl na neuvěřitelných 82 %. Další novinkou je i to, že Microsoft a Google se po dlouhých pěti letech rozhodli ukončit všechny patentové spory a dohodli se na spolupráci v několika oblastech. 

Názory k novince Ve světe již najdeme přes 1,4 miliardy zařízení s Androidem

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -