Google Nexus 6P lze nyní pořídit za cenu již od 11 899 Kč. Zobrazit nabídky >>

Vyrobí nakonec Nexus 5 LG?

Není tomu ani týden, co Taylor Wimberli na svém profilu na Google+ zveřejnil příspěvek, ve kterém prorokoval, že nový Nexus 5 nevyrobí LG, jak se původně spekulovalo, ale Google vlastněná Motorola. Tento krok se zdál být logický, proto ihned vystřídal spekulace o tom, že nový Nexus bude právě z dílen LG. Nyní se opět vše obrací o 360°.

Nedávno jsme Vás informovali o tom, že nový Nexus 5 nakonec asi vyrobí Motorola, kterou Google před rokem koupil a která před pár týdny představila svoji novou vlajkovou loď Moto X. Neuplynul ani celý týden a už zas vše vypadá trochu jinak. Čínský zpravodajský server MyDrivers.com přišel s informací, že Nexus 5 nakonec vyrobí LG, stejně jako jeho předchůdce Nexus 4. Potvrdili se tak předchozí spekulace, že nový Nexus bude vycházet z nového vlajkové modelu LG Optimus G2. Ovšem pro udržení nízké ceny, by měl být telefon ochuzen o špičkový procesor Snapdragon 800 a měl by v sobě schovávat Snapdragon 600.

LG Optimus G2

Kromě toho by měl být telefon vybaven 5,2″ Full HD displejem, 3GB RAM, 13MPx fotoaparátem a podle všeho již novou verzí operačního systému Android 5 Key Lime Pie. Telefon by měl být představen v polovině října tohoto roku, do té doby můžeme o výrobci nového Nexusu zřejmě pouze jen spekulovat. Doufejme, že Google si vybere správně a že nás mile překvapí novým zařízením i novou verzí operačního systému.

Kterého výrobce preferujete vy?

Názory k novince Vyrobí nakonec Nexus 5 LG?

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -