Za rok 2015 se prodalo přes 1,43 miliardy smartphonů

Společnost International Data Corporation, která se zabývá výzkumem trhu, se s nám podělila o počet prodaných smartphonů za minulý rok 2015. Podle jejích čísel byl zlomen rekord a prodalo se přes 1.43 miliardy chytrých telefonů.

Pořiďte si Google Nexus 5X v jednom z 17 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 875 Kč. Porovnat obchody.

Zajímavé je to, že v čele žebříčku je stále Samsung, ale jeho pozice je pod náporem čínských výrobců stále slapší. Prodeje Samsungu se zastavili pořád na velmi úctihodných 324,8 miliónech kusů. Na druhém míste najdeme Apple, který prodal 231,5 miliónů iPhonů. Z čísel je patrné, že Samsung má stále jistý náskok, ikdyž na prodaném zařízení neprofituje tolik jako Apple. Další už je s výraznějším odstupem čínský Huawei, ten prodal 106,6 miliónů zařízení. Na čtvrtém a pátém místě najdeme také čínské výrobce, s podílem okolo 70 milionů kusů.

statistika prodejů chytrých telefonů

Tim vůbec nejdůležitějším a nejúspěšnějším obdobím je období před vánoci. Během tohoto období prodal Samsung 85 miliónů zařízení a Apple 75 miliónů iPhonů. Z čísel je ještě možné vyčíst, že Apple za předvánoční období prodal tolik iPhonů, kolik třeba Xiaomi, nebo Lenovo za celý rok. Na dalších místech skončili stále rostoucí čínské značky Huawei, Lenovo a Xiaomi.

Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 17 českých obchodů za cenu od 6 875 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Za rok 2015 se prodalo přes 1,43 miliardy smartphonů

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -
Zaujal vás Google Nexus 5X? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 17 českých obchodů za cenu od 6 875 Kč. Zobrazit nabídky >>