Známe parametry Nexusu X

Představení nového Nexusu X se pomalu blíží a na internetu to vře. Objevují se nové spekulace a zajímavé informace, které postupně odkrývají tajemství dosud nepředstaveného nástupce Nexusu 5. Nedávno byly na internetu zveřejněny technické parametry tohoto mobilního telefonu a tak se s radostí podělíme. Ve zkratce: Nexus X bude opravdu perfektní mobil.

Google Nexus X má pro Google vyrobit firma Motorola, která má s kvalitními mobilními telefony dlouhodobé zkušenosti. Uvnitř tohoto špičkového smartphonu má pracovat čtyřjádrový procesor Snapdragon 805 s taktem jádra 2,7 GHz. Výpočetní výkon doplní grafický jednotka Adreno 420, což je velice zajímavá kombinace. K tomu všemu ještě 3 GB operační paměti RAM a máme před sebou jeden z nejvýkonnějších telefonů současnosti.

Displej má mít úhlopříčku 5,9 palců, což už je poměrně dost a Google se proto rozhodl pro vysoké rozlišení QHD - tedy 2560 x 1440 obrazových bodů. Díky tomu bude jemnost displeje dostatečná i při takovéto velikosti. Uživatelská paměť bude mít kapacitu 32 GB a dočkáme se pravděpodobně i dalších paměťových variant. Jako obvykle nebude Nexus X podporovat paměťové karty.

Fotoaparát má dostat rozlišení 13 Mpix a kvalita fotografií má být opět posunuta o pár kroků dále. Moc dobře víme, že dřívější telefony Nexus měly spíše průměrné fotoaparáty. Doufáme, že Nexus X bude vyjímkou a příjemně překvapí.

Tento mobilní telefon má být první zařízením s novým Androidem 5.0 L, o kterém se v poslední době hovoří jako o Lemon Meringue Pie. Nexus X bude představen na přelomu října a listopadu 2014. Jeho cena by se měla pohybovat kolem 350 USD, jako tomu bylo doposud.

Názory k novince Známe parametry Nexusu X

  • Jan Davídek -

    No, nemyslim si, že by měl mít Xko 5,9 " display... Když se podíváme na předchozí nexusy tak N4 má 4,7" a N5 má 5" a nechápu proč by měl nový nexus skočit skoro o palec nahoru. Spíš věřím, že bude mít 5,2 " jak uvádějí jiné zdroje. 5,9" je už na telefon moc a nešel bych do něj, takhle se na Xko těšim a bude nástupce mého N4.

Přidej svůj názor

Další novinky

Google zřejmě už 4. října představí úplně nový operační systém Andromeda -
Google by měl začátkem října představit nové Nexusy -
Google chce asi ukončit řadu Nexus, ale nahradí jí něčím novým -
Nový a zatím nepředstavený Nexus Sailfish uniká na fotografiích -
Nexus Sailfish se objevil v benchmarku GFXBench -